O Karcie Dużej Rodziny

Związek Dużych Rodzin “Trzy Plus” od zarania swej działalności starał się o wprowadzenie w Polsce Kart Dużej Rodziny.

Początkowo – gdy nie było szans na wprowadzenie Karty ogólnopolskiej – skoncentrowaliśmy nasze działania wokół samorządów. Zainicjowaliśmy cykl konferencji, które popularyzowały ideę lokalnych Kart dla Dużych Rodzin.

Dla rodzin wielodzietnych Karty są formą ułatwienia życia, pozostawienia w budżetach rodzin nieco większej sumy pieniędzy – co, wobec dużych wydatków związanych z wychowywaniem dzieci, jest szczególnie ważne. Wprawdzie zaoszczędzone sumy nie są wielkie, ale w dużej rodzinie liczy się każdy grosz.

Niezwykle istotną rolą Karty jest przeciwdziałanie wykluczeniu rodzin mających liczne potomstwo przez obniżenie kosztów uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych, w życiu sportowym.

Wreszcie niebagatelną rolą jest promocja dużych rodzin poprzez Kartę, która jest uprawnieniem, a nie zasiłkiem. Nie wydaje się jej z powodu ubóstwa rodziny, ale w uznaniu wartości pracy związanej z wychowywaniem kolejnego dziecka. Nie wymaga się przedstawienia zaświadczenia o dochodach, ale informacji, ile dzieci wychowuje się w rodzinie.

TU HONORUJEMY KARTĘ DUŻEJ RODZINY.

PO OKAZANIU TAKIEJ KARTY OTRZYMASZ U NAS 5 % RABATU NA ZAKUPY.